Często zadawane pytania (FAQ)
Jeżeli korzystacie z medycznej marihuany, musicie ją we właściwy sposób przechowywać. Oczywiście to miejsce musi być niedostępne dla dzieci. Najlepiej więc marihuanę trzymać w szczelnie zamkniętych pojemniczkach, np. z polipropylenu. Dzięki właściwemu przechowywani chronicie związki aktywne marihuany takie jak kannabinoid. Bardzo szkodliwa dla medycznej marihuany jest wysoka temperatura, a także powietrze. Medyczna marihuana musi być przechowywana w miejscu zaciemnionym.
Medyczna marihuana jest dostępna na polskim rynku, jednak musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. W ciągu 4 lat wydano prawie 300 tys. recept właśnie na medyczną marihuanę, która wykorzystywana była w leczeniu chorób serca, padaczki, leczeniu bólu, ale też łagodzeniu stanów lękowych
Aby otrzymać receptę na medyczną marihuanę, muszą wystąpić dolegliwości bólowe, ale medyczna marihuana stosowana jest też w leczeniu stanów zapalnych, zaburzeń snu, mdłości czy wymiotów. Jeżeli lekarz uzna, że potrzebujecie medycznej marihuany, to wystawi Wam receptę.
Tak, medyczna marihuana uznawana jest za w pełni bezpieczną. Należy zauważyć, że terapia medyczną marihuaną nie wywołuje ciężkich efektów ubocznych. Mogą pojawić się nudności czy wymioty, a także inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, najczęściej samoistnie ustępują.
W żadnym wypadku medyczna marihuana nie odurza. Nie trzeba więc obawiać się takiego stanu. Jeżeli jest stosowana zgodnie z zaleceniami lekarza, nie powinny pojawiać się żadne dolegliwości psychiczne ani uczucie skołowania czy senności. Odpowiednio dobrana dawka zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Medyczna marihuana nie uzależnia. Oczywiście w przypadku bardzo długiego stosowania mogą pojawić się większe problemy z odstawieniem, ale jest to bardzo rzadkie i ryzyko wynosi zaledwie kilka procent.