Centrum wiedzy o medycznej marihuanie dla pacjentów

Centrum medycznej marihuany to miejsce w pełni legalne, które zatrudnia wykwalifikowanych lekarzy oraz pielęgniarki. Możecie zapisać się na wizytę i zdobyć receptę na medyczną marihuanę. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać dostępne rozwiązania oraz usługi.

Img
Decor-img

Jak zapisać się na wizytę w Ziolo24?

Zapisanie się na pierwszą wizytę jest naprawdę szybkie, a także bardzo łatwe. Na początek zostaniecie poproszeni o wypełnienie ankiety, która jest wstępnym wywiadem medycznym. Następnie podczas e-wizyty lekarz zada Wam kilka pytań i przeanalizuje Wasz wywiad. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, to wystawi e-receptę na produkt zawierający medyczną marihuanę. Aby kontynuować leczenie nie musicie już wypełniać ankiety. Wystarczy tylko podać swój PESEL i ponownie możecie otrzymać receptę. Oczywiście usługi obejmują też konsultacje, podczas których lekarz zapyta Was o efekty leczenia marihuaną, a w razie konieczności zaleci kontynuację.

Img

Na co pomaga marihuana?

Jest wiele badań, choćby tych przeprowadzonych przez naukowców z Harvardu, które potwierdzają skuteczność leczenia medyczną marihuaną. Na coraz większą skalę wykorzystywana jest w leczeniu lekoopornej padaczki. Stosuje się ją też jako wsparcie w terapii chorób neurologicznych. Łagodzi bóle o różnym nasileniu, także bóle nowotworowe. Produkty zawierające medyczną marihuanę mogą być podawane także pacjentom w czasie radioterapii czy chemioterapii, gdyż łagodzą nudności i przyspieszają regenerację organizmu. Medyczna marihuana jest też niezastąpiona w łagodzeniu i leczeniu chorób psychiatrycznych o różnym nasileniu. Medyczna marihuana łagodzi stany napięcia emocjonalnego. Jest także skuteczna w leczeniu stresu pourazowego. Choć medyczna marihuana nie jest refundowana, to ceny nie są wysokie.

Medyczna marihuana dostępność w Polsce

Medyczna marihuana jest dostępna w Polsce i coraz częściej stosowana przez polskich lekarzy. Oczywiście musi spełniać najbardziej rygorystyczne wymogi. Trzeba wiedzieć, że medyczna marihuana może mieć różne formy. Można otrzymać zarówno susz, jak i ekstrakt olejowy. Np. kwiaty konopi siewnych stosuje się w formie suszu w waporyzacji. Z kolei olejki można dodawać do napojów, ale też zażywać kilka kropel zgodnie z zaleceniami lekarza. Trzeba pamiętać, że stosowanie medycznej marihuany jest w pełni bezpieczne.

Decor-img