Z czym nie należy mieszać medycznej marihuany

Sprawdź, kto nie powinien przyjmować leczniczej marihuany. Jakie stany i leki wykluczają tego rodzaju terapię?

Lecznicze właściwości medycznej marihuany

Medyczna marihuana jest środkiem, który od kilku lat polscy lekarze przepisują na receptę. Dzięki niemu można pozbyć się uporczywego bólu, złagodzić stany zapalne, wyciszyć organizm, uspokoić skołatane nerwy, zlikwidować bezsenność, ale również wesprzeć pracę układu sercowo-naczyniowego, nerwowego czy pokarmowego. Coraz więcej osób śmiało sięga po medyczną marihuanę podczas walki z poważnymi zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi, alergią, a także w ramach zniwelowania skutków ubocznych leczenia nowotworów złośliwych. Decydując się jednak na taką ziołową terapię, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju farmaceutyków, należy poznać przeciwwskazania do marihuany, mieć świadomość, z jakimi skutkami ubocznymi może się wiązać jej przyjmowanie oraz z czym nie należy jej łączyć.

Z czym nie należy łączyć medycznej marihuany?

Najważniejsze przeciwwskazania do mieszania medycznej marihuany z innymi substancjami dotyczą alkoholu, środków psychoaktywnych, uspokajających, przeciwdepresyjnych. Osoba leczona marihuaną powinna być stabilna psychicznie. Inne substancje niewskazane to: warfaryna, leki antyhistaminowe, antyretrowirusowe, haloperidol, SSRI, benzodiazepiny, makrolidy, sildenafil, niektóre statyny.

Pamiętaj, że na rynku istnieją różne rodzaje ziół medycznej marihuany, których nie należy mieszać. Dlatego zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami swojego lekarza.

Jakie są przeciwwskazania do palenia marihuany?

Przeciwwskazania palenia marihuany to przede wszystkim:

  • nadwrażliwość lub uczulenie na kannabinoid,
  • niestabilność psychiczna, epizody psychozy, schizofrenia – w tym również przypadki wystąpienia takich schorzeń w rodzinie,
  • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze,
  • niektóre choroby serca np. arytmia, wczesny stan po zawale,
  • uzależnienie od alkoholu lub narkotyków.

Jednak w każdym przypadku należy skonsultować się z naszym lekarzem, aby dokładnie zrozumieć, czy wymagasz leczenia medyczną marihuaną.

Zawsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do bezpiecznego przyjmowania medycznej marihuany, omów je ze swoim lekarzem. Pierwszą dawkę z kolei zażyj w obecności drugiej osoby, która w przypadku niepożądanej reakcji organizmu będzie mogła okazać ci wsparcie.

Wypełnij formularz i odbierz e-receptę szybko!

Rozpocznij E-Konsultację